Dzejnieka Eduarda Veidenbauma 150.jubilejā Latvijas Pasts izdevis īpašu pastmarku un aploksni

2017-10-14 00:20:36
Birkas: pastmarkas, dzejnieki

Lapa: Latvijas Pasta jaunumi


Latvijas Pasts izdod jaunu pastmarku un aploksni, 150.jubilejā godinot vienu no spilgtākajiem latviešu dzejniekiem Eduardu Veidenbaumu. Pastmarkas pirmās dienas zīmogošana notika dzejnieka dzimšanas dienā, 3.oktobrī, Rīgas 50.pasta nodaļā, Stacijas laukumā 2, tirdzniecības centrā Origo, Rīgā, no plkst.8 līdz 19. 


Jaunā pastmarka izdota 200 000 eksemplāru tirāžā, un tās nominālvērtība ir € 0,57, kas atbilst A klases vēstules nosūtīšanas izmaksām Latvijas teritorijā. Līdz ar pastmarku izdota arī speciāla aploksne 1500 eksemplāru tirāžā. Pastmarkas un aploksnes dizaina autore ir māksliniece Lilija Dinere: uz pastmarkas redzams dzejnieka portrets, savukārt uz aploksnes – dzejas rindas paša dzejnieka rokrakstā no viena no slavenākajiem E.Veidenbauma dzejoļiem Kā gulbji balti padebeši iet.

Pastmarka Eduardam Veidenbaumam 150E.Veidenbaums (1867–1892) ir viena no spilgtākajām latviešu dzejas personībām, kuras dzīve pēc nāves apaugusi dažādām leģendām. Nodzīvojis tikai nepilnus 25 gadus, E.Veidenbaums atstājis ievērojamu literāro mantojumu, turklāt viņa dzeja nav zaudējusi aktualitāti arī mūsdienās un bieži izmantota dziesmu tekstos.

 

Aploksne Eduardam Veidenbaumam 150

Dzejnieka dzīves laikā viņa dzejoļi nav publicēti un tikuši izplatīti rokrakstā, īpašu popularitāti gūstot 1905.gada revolūcijas laikā. E.Veidenbaums strādājis arī kā tulkotājs no latīņu, franču, vācu, krievu u.c. valodām.

© pasts.lv
Komentāru var atstāt gan kā viesis, gan kā reģistrēts lietotājs:
  • Ja vēlies ierakstīt ziņu kā viesis, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese un segvārds.
  • Ja vēlies atstāt ziņu kā reģistrēts lietotājs, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese, parole un segvārds.