Latvijas Banka savā simtgadē piedāvās īpaša dizaina kolekcijas monētu

2022-10-28 11:34:19
Birkas: latvijas banka, monētas, video

Lapa: Sākums


 

Otrdien, 1. novembrī, Latvijas Banka izlaidīs īpaša dizaina kolekcijas monētu "Augšup".

2022. gada 1. novembrī aprit 100 gadu kopš Latvijas Bankas dibināšanas. Monēta "Augšup" ir dāvana visai sabiedrībai šajā zīmīgajā datumā. Tā aicina, virza un tiecas uz augšu, tā atklāj Latvijas Bankas ceļu pagātnē un skaidri norāda virzienu nākotnē. Izpratne par nacionālo centrālo banku un tās uzdevumiem aizvadīto 100 gadu laikā ir mainījusies. Ir funkcijas, kuras paliek pagātnē, bet nemainīgs paliek Latvijas Bankai uzticētais pamatuzdevums – rūpēties, lai mūsu nauda saglabā vērtību, lai sabiedrība turpina mūsu naudai uzticēties arī laikmetīgā formā.

 

Komentāri: 0

Atklāts, kā izskatīsies monētas ar karaļa Čārlza III portretu

2022-09-30 15:26:28
Birkas: karaļi, monētas, numismātika

Lapa: Sākums


Lielbritānijā jau tuvāko nedēļu laikā apgrozībā nonāks jaunās monētas ar karaļa Čārlza III portretu, vēsta BBC. Tāpat publiskoti pirmie attēli ar to, kā izskatīsies 50 peniju monētas.

Attēlos redzams, ka monarhs pieturas pie gadsimtiem senas tradīcijas un skatās uz kreiso pusi. Tāpat kā iepriekšējiem Lielbritānijas karaļiem un atšķirībā no karalienes Elizabetes Otrās Čārlzam III galvā nav redzams kronis.

 

Komentāri: 0

Latvijas Banka izlaidīs māksliniekam Vilhelmam Purvītim veltītu monētu

2022-05-21 09:35:18
Birkas: monētas, video, latvijas banka

Lapa: Sākums


Trešdien, 25. maijā, Latvijas Banka izlaidīs sudraba kolekcijas monētu "Vilhelms Purvītis".

Vilhelms Purvītis (1872–1945) ir viens no ievērojamākiem Latvijas 19. gs. beigu–20. gs. pirmās puses gleznotājiem un Latvijas Nacionālā mākslas muzeja un Latvijas Mākslas akadēmijas dibinātājiem.

Vilhelmu Purvīti var uzskatīt arī par latviešu mākslas diplomātu: viņa vārds jau dzīves laikā sniedzās pār Latvijas robežām – darbi tika kolekcionēti un saņēma godalgas ārzemju izstādēs, un viņš pats aktīvi rīkoja Latvijas mākslas izstādes Eiropas pilsētās.

 

Komentāri: 0

Latvijas Banka izlaidīs finanšu pratībai veltītu 2 eiro piemiņas monētu

2022-04-07 18:32:06
Birkas: latvijas banka, monētas, video

Lapa: Sākums


Otrdien, 12. aprīlī, Latvijas Banka izlaidīs 2 eiro piemiņas monētu, kas veltīta finanšu pratības tēmai.

Kāpēc finanšu pratība? Tāpēc, ka bagāts ir nevis tas, kuram ir daudz, bet tas, kurš prot! Prot saplānot, kā ar mazumiņu piepildīt klēti. Pratīgi rīkoties ar to, kas ir, arī tad, kad citiem ir vairāk. Jo prāva raža padodas tad, kad liek lietā prātu.

 

Komentāri: 0