Kā tīrīt monētas?

2021-09-19 12:13:48
Birkas: numismātika, padomi, monētas

Lapa: Sākums


Mūsdienās cilvēki mēdz piekopt dažādas “tautas metodes” monētu tīrīšanai, bet - jāņem vērā, ka kola, ziepjūdeņi un mājas tīrāmie līdzekļi nav vēlami, ja ir vēlme saglabāt monētu ar tās reljefiem, tekstiem utml. Pirmkārt, ir jāsaprot, no kāda materiāla ir veidota konkrētā monēta, kā arī, kādi tai bojājumi. Ja pats monētas nekolekcionējat, bet vēlaties tās tikai pārdot, tad labāk pašam netīrīt, jo ir lielāka iespējamība to sabojāt. Profesionālis/zinātājs zinās labāk, kā tās tīrīt.

 

Komentāri: 0

Latvijas dārgākā pastmarka

2018-03-16 10:58:29
Birkas: padomi, latvijas pasts, Latvija

Lapa: Latvijas Pasta jaunumi


Latvijas kolekcijas lielākais dārgums ir pastmarka, kura veltīta pirmajai filatēlijas izstādei, kas notika Maskavā, un tā ir izdota tikai 500 eksemplāros."Latvijas pasta" Vērtszīmju un filatēlijas departamenta direktors Edmunds Bebrišs stāsta, ka šai pastmarkai ir ļoti maza tirāža un šobrīd tās vērtība izsolēs pārsniedz 20 000 eiro.

Latvijas dārgākā pastmarka Komentāri: 1

Monogramma no pastmarkām

2014-05-31 15:47:41
Birkas: padomi, brāķis, dari pats

Lapa: Sākums


Pasen jau biju ievietojis rakstiņu un video par to, kur tad īsti mēs varam pielietot vecās, nekam nederīgās pastmarkas. Izmest roka neceļās, pārdot nevar, jo nevienam tās nav vajadzīgas... Tad nu uzgāju vēl vienu pamācību, ko īsti sadarīt ar viņām - šoreiz izveidosim monogrammu ar brāķēto marku palīdzību.

 

Komentāri: 0

Marku bezmaksas novērtēšana

2014-01-07 13:32:29
Birkas: padomi, pastmarkas

Lapa: Sākums


  1. Iegaumējiet uzreiz: saburzītas, ieplēstas, noberztas, bez kāda zobiņa, markas ar robiem – šādas markas neko nemaksā. Nevienu centu / santīmu / kapeiku, NEKO. Nesteidzieties publicēt savu marku ieskanētos / nofotografētos attēlus, paskatieties vai nav jau kaut kur līdzīgas kolekcijas, kuras ir saņēmušas atzīmi.
  2. Marku novērtēšana maksā naudu, tapēc uz ierindas jautājumiem jums diez vai kāds atbildēs. Pamēģiniet tikt skaidrībā ar katalogu palīdzību. Mūsu forumā ir izliktas saites uz dažiem katalogiem.
  3.  Ja jums vēl ir palikušas problēmas ar identifikāciju, tad uztaisiet jūsu markai labu skanējumu (noskanējiet marku). Skaidri izklāstiet savu jautājumu, un pie foruma pavediena "pakalpojumi" pievienojiet ieskanētās markas attēlu. Ja rodas grūtības ar attēla pievienošanu, tad droši varat to atsūtīt mums (info@filatelija.lv) ar tekstu un savām koordinātēm, un mēs to pievienosiem paši.

Izlasot šo rakstu Jums vajadzētu būt aptuvenai sapratnei par to, kādas īsti markas atrodas Jūsu krājumā.

Komentāri: 13

Brāķētas markas: Dārgumu Lāde

2013-06-21 12:23:42
Birkas: padomi, brāķis, dari pats

Lapa: Sākums


Reiz jau biju ievietojis filmiņu par šo, interesanto, tēmu - "Kur likt brāķētas markas". Tagad uzgāju vēl kādu, arī tīri jauku padomu par to, ko tad īsti varam iesākt ar šīm, nekam nederīgajām, pastmarkām: Ar šīm pastmarkām varam aplīmēt koka dārgumu kastīti - varam izmantot gan savas valsts pastmarkas, gan arī ārvalstu. Sanāk ļoti interesanta kastīte juvelierizstrādājumu glabāšanai, vai arī kādu citu ģimenes dārgumu paglabāšanai.

Ar pastmarkām aplīmēta koka dārgumu lādīte Komentāri: 0