Perfini / Caurdurtas markas

2024-05-10 09:44:38
Birkas: perfini, tulkojums, interesanti

Lapa: Sākums


Perfini (angļu val. perfin), dažkārt arī figūrveida perforācija un vispārīgā nozīmē punktuācija, ir figurēts raksts, kas veidots no sīkiem caurumiem pastmarkā. Parasti tādas ražo uzņēmumi un iestādes dažādiem mērķiem.

Termins "perfin" angļu valodā ir atvasināts no saīsinājuma "perforēti iniciāļi" vai "perforated insignia" Dažkārt angļu valodā tos sauc arī par SPIFS (saīsinājums no "Stamps") Perforated by Initials of Firms and Societies" - "perforētas markas ar firmu un uzņēmumu iniciāļiem").

 

Komentāri: 0

Markas stāsta par grafiti stilu

2024-02-22 14:13:37
Birkas: tulkojums, pastmarkas

Lapa: Sākums


Grafiti stils šobrīd tiek interpretēts ļoti plaši, taču šodien mēs to aplūkosim sešdesmito gadu pasta dizaina evolūcijas plānā. Šī koncepcija ietver dažādus zīmējumus un uzrakstus uz sienām. Par tiem ir daudz rakstīts un apspriests, taču problēma joprojām pastāv.

 

Komentāri: 0

Robinsona Krūzo sala

2023-09-25 18:58:46
Birkas: ceļotāji, tulkojums, grāmatas

Lapa: Sākums


Daniela Defo grāmata "Robinsons Krūzo" tiek uzskatīta par pirmo īsto angļu romānu. Tas ir arī pirmais romāns ar stāstītāju pirmajā personā. Krūzo nonāk neapdzīvotā salā, kur pēc kāda laika piedzīvo dažādus piedzīvojumus ar savu draugu 'Piektdieni'. Defo darbs tika publicēts 1719. gadā, un to iedvesmojis stāsts par kuģa avārijā cietušo skotu jūrnieku Aleksandru Selkirku, kurš tika izglābts 1709. gadā pēc četrus gadus ilgas uzturēšanās tuksnešainā salā un kura piedzīvojumus pierakstīja Viljams Damjērs, lielā mērā aizmirsta personība, kurš bija nozīmīgākais angļu jūras piedzīvojumu meklētājs 17. gadsimtā.

 

 

Komentāri: 0

Kaktusu zvaigznājs

2023-01-19 16:59:14
Birkas: tulkojums, ziedi

Lapa: Sākums


Pastmarku kolekcionēšana par tēmu "Kaktusi" ir diezgan grūts uzdevums. Un šo augu audzēšana ir vēl grūtāka, taču šī ir ļoti interesanta nodarbe, kas vienmēr priecē ar krāšņu rezultātu. Filatēlists Aleksandrs Platonovs no Tjumeņas dalās pieredzē par kaktusu kolekcionēšanu un audzēšanu.

 

Komentāri: 0