Atklāts, kā izskatīsies monētas ar karaļa Čārlza III portretu

2022-09-30 15:26:28
Birkas: karaļi, monētas, numismātika

Lapa: Sākums


Lielbritānijā jau tuvāko nedēļu laikā apgrozībā nonāks jaunās monētas ar karaļa Čārlza III portretu, vēsta BBC. Tāpat publiskoti pirmie attēli ar to, kā izskatīsies 50 peniju monētas.

Attēlos redzams, ka monarhs pieturas pie gadsimtiem senas tradīcijas un skatās uz kreiso pusi. Tāpat kā iepriekšējiem Lielbritānijas karaļiem un atšķirībā no karalienes Elizabetes Otrās Čārlzam III galvā nav redzams kronis.

 

Komentāri: 0

Latvijas Banka izlaidīs "Brīnumu monētu"

2021-12-20 12:34:57
Birkas: latvijas banka, monētas, numismātika

Lapa: Sākums


Trešdien, 22. decembrī, Latvijas Banka izlaidīs sudraba kolekcijas monētu "Brīnumu monēta", kura aicina aplūkot pasauli iztēles gaismā, paverot ceļu uz brīnumiem un cerību.

Plašsaziņas līdzekļu un interesentu ievērībai!

Monētas iegāde būs iespējama tikai tīmekļvietnē e-monetas.lv no 22. decembra plkst. 12.00. Covid‑19 pandēmijas dēļ jaunie numismātikas produkti nebūs pieejami Latvijas Bankas kasē. Tīmekļvietnē e-monetas.lv veikto pirkumu saņemšana būs iespējama tikai pa pastu.

 

Komentāri: 0

Latvijas Banka piedāvās 2 eiro piemiņas monētu "Latgales keramika" un "Latvija de iure 100" tīstokļus

2021-09-29 10:13:06
Birkas: latvijas banka, monētas, numismātika

Lapa: Sākums


Otrdien, 5. oktobrī, Latvijas Banka interneta vietnē e-monetas.lv piedāvās divas 2 eiro piemiņas monētas apgrozības kvalitātē (monētas tīstokļos), kas veltītas Latgales keramikai (emitēta 2020. gadā) un Latvijas Republikas atzīšanas de iure 100. gadadienai (emitēta 2021. gadā).

 

Komentāri: 0

Kā tīrīt monētas?

2021-09-19 12:13:48
Birkas: numismātika, padomi, monētas

Lapa: Sākums


Mūsdienās cilvēki mēdz piekopt dažādas “tautas metodes” monētu tīrīšanai, bet - jāņem vērā, ka kola, ziepjūdeņi un mājas tīrāmie līdzekļi nav vēlami, ja ir vēlme saglabāt monētu ar tās reljefiem, tekstiem utml. Pirmkārt, ir jāsaprot, no kāda materiāla ir veidota konkrētā monēta, kā arī, kādi tai bojājumi. Ja pats monētas nekolekcionējat, bet vēlaties tās tikai pārdot, tad labāk pašam netīrīt, jo ir lielāka iespējamība to sabojāt. Profesionālis/zinātājs zinās labāk, kā tās tīrīt.

 

Komentāri: 0