Kosmonautikas dienas etīde

2013-04-15 10:44:31
Birkas: padomi, pastmarkas, vispārēji

Lapa: Sākums


Pavisam nesen, 12. aprīlī, bija kosmonautikas diena. Tam par godu, atradu arī vienu, mazu, etīdi. Ievietošu šeit, lai jaunajiem censoņiem parādītos kāda ziņkāre par marku (un ne tikai) kolekcionēšanu. 1961.gada 12.aprīlī, PSRS visai Pasaulei parādīja Kuskina māti, uzšaujot kosmosā pirmo cilvēku- Juriju Gagarinu. Nenoliedzami padomju ideoloģija varēja svinēt pārākuma uzvaru. Jurija Gagarina vārdā tika nosauktas ielas ne tika Varšavas bloka valstīs, bet arī dažās buržujiem piederošas teritorijās. Ikviens padomijā dzīvojošs bērns kaut ko krāja. Kolekcionēja pilnīgi visu- pastkartes, kalendārīšus, monētas, automobiļu modelīšus, kuri varēja dabūt tikai pa blatu. Es krāju pastmarkas. Mūsu ģimenei bija draugi ārzemēs un vēstules saņēmām no dažādām pasaules valstīm. Ar tvaika palīdzību pastmarkas varēja atdabūt no aploksnēm un tad izžāvētas savu vietu ieguva albumā.
Kolekcija tika papildināta ar pastmarkām, kuras tika pirktas filatēlistu veikalos, Rīgā tādi bija divi, Vaļņu ielā un Lāčplēša ielā. Vienas no interesantākajām markām bija veltītas kosmosa tēmai. Markas ar kosmosa tematiku bija ne tikai PSRS, bet arī Vjetnamai, Mongolijai, ASV, Polijai un Čehijai. Tā kā šodien (12.04) ir kosmonautikas diena, tad neliels ieskats no mana pastmarku albuma. © Kaspars Bergmanis.  

Komentāri

#1 terra

2024-03-11 17:45:43 : Labdien! Man ir līdzīga satura pastmarku albūms par tēmu kosmoss (kosmonauti, pavadoņi utt.) ar 212 pastmarkām, kas izdotas (PSRS, Vjetnama, Mongolija, Kuba, Ungārija, Bulgārija, Nikaragva, Polija, VDR, Malagasi) laikā no 1964.-1985.gadam. Markas pirktas filatēlijas veikalos. Ja iespējams, gribētu noskaidrot aptuveno kolekcijas vērtību. Varu nosūtīt albūma fotogrāfijas ar pastmarkām.


Komentāru var atstāt gan kā viesis, gan kā reģistrēts lietotājs:
  • Ja vēlies ierakstīt ziņu kā viesis, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese un segvārds.
  • Ja vēlies atstāt ziņu kā reģistrēts lietotājs, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese, parole un segvārds.