Latvijas Pasts 2021.gadā plāno izdot 17 jaunus pastmarku izdevumus vairāk nekā trīs miljonu eksemplāru tirāžā

2021-01-13 15:19:49
Birkas: pastmarkas, Latvija, plāns

Lapa: Latvijas Pasta jaunumi


Latvijas Pasts 2021.gadā plāno izdot 17 pastmarku izdevumus – kopumā 22 pastmarkas un divus pastmarku blokus ar kopējo tirāžu vairāk nekā trīs miljoni eksemplāru. Jaunās pastmarkas būs iekļautas jau pazīstamās tematiskās sērijās, vienā jaunā pastmarku sērijā, kā arī veidojot īpašus oriģinālizdevumus. 

Latvijas pasts logo

 


Starp jau populārām sērijām, ko 2021.gadā papildinās jaunas pastmarkas, jāmin Latvijas kuģniecības vēstureLatvijas arhitektūra un Latvijas putniEiropas vienotās sērijas pastmarkas šogad tiks veltītas dabas aizsardzības tēmai, savukārt Latvijas bāku sēriju papildinās pastmarka ar vienīgo bāku, kas atrodas Latvijas teritoriālajos ūdeņos, – Irbes bāku.   

Latvijas Pasts plāno uzsākt arī jaunu pastmarku sēriju Latvijas muzeji, pirmo pastmarku veltot Porcelāna muzejam. 

Pastmarkas tiks izdotas arī par godu zīmīgiem notikumiem – Latvijas Republikas starptautiskās de iure atzīšanas 100.gadskārtai, Latvijas karoga un ģerboņa simtgadei un Latvijas Republikas Zemessardzes 30.gadadienai. 

2021.gadā jaunas pastmarkas plānots veltīt vairākām izcilām mūsu valsts personībām – rakstniekam un tulkotājam Ernestam Birzniekam-Upītim, dzejniekam Jānim Porukam un vienam no spilgtākajiem latviešu gleznotājiem Jānim Pauļukam. 

Pašlīmējošā formātā 2021.gadā plānoti divi filatēlijas izdevumi – pastmarkas Latvijas novadu un pilsētu ģerboņu un Ziemassvētku sērijā.

Pirmās 2021.gada pastmarkas tika izdotas jau 8.janvārī, un tās bija tradicionālās Latvijas novadu un pilsētu ģerboņu sērijas standarta pastmarkas, uz kurām attēloti Ropažu, Grobiņas un Engures novada ģerboņi.

Latvijas Pasts 2020.gadā izdeva 25 pastmarkas un divus pastmarku blokus, to kopējai tirāžai sasniedzot vairāk nekā 2 miljonus eksemplāru. 2020.gadā izdotās pastmarkas iespējams aplūkot šeit

Pastmarka ir pasta apmaksas zīme, kas tiek izmantota sūtījumu pārsūtīšanas apmaksai, bet vienlaikus tā var būt vērtīgs kolekcionēšanas priekšmets. Latvijas pastmarku izdošanas plānu nosaka īpaši izveidota Pastmarku emisijas komisija.

© www.pasts.lv

Līdzīgie raksti:
Komentāru var atstāt gan kā viesis, gan kā reģistrēts lietotājs:
  • Ja vēlies ierakstīt ziņu kā viesis, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese un segvārds.
  • Ja vēlies atstāt ziņu kā reģistrēts lietotājs, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese, parole un segvārds.