Latvijas Pasts 2022.gadā plāno izdot 22 jaunus pastmarku izdevumus aptuveni trīs miljonu eksemplāru tirāžā

2022-01-05 17:20:31
Birkas: plāns, pastmarkas

Lapa: Latvijas Pasta jaunumi


Latvijas Pasts 2022.gadā plāno izdot 22 pastmarku izdevumus – kopumā 27 pastmarkas un divus pastmarku blokus ar kopējo tirāžu aptuveni trīs miljoni eksemplāru. Jaunās pastmarkas būs iekļautas jau pazīstamās tematiskās sērijās, divās jaunās sērijās, kā arī veidojot īpašus oriģinālizdevumus. Pirmās pastmarkas Latvijas Pasts plāno izdot 2022.gada 14.janvārī.

 


Starp jau populārām sērijām, ko 2022.gadā papildinās jaunas pastmarkas, jāmin Latvijas kuģniecības vēstureLatvijas arhitektūra un Latvijas putniEiropas vienotās sērijas pastmarkas šogad tiks veltītas stāstu un mītu tēmai, savukārt otrais pastmarku izdevums tiks izdots pērn uzsāktajās sērijās Latvijas muzeji un Pasaules pasakas

Latvijas Pasts šogad plāno emitēt pastmarkas arī divās jaunās sērijās – Mājdzīvnieki un Latvijas muižas.

Pastmarkas tiks izdotas par godu zīmīgiem notikumiem – Latvijas Republikas Satversmes 100.gadadienā, Latvijas Republikas Saeimas 100.jubilejā un Latvijas un Amerikas Savienoto Valstu diplomātisko attiecību simtgadē. Īpašs kopizdevums plānots ar Vatikānu,  izdodot pastmarku par godu starp Latviju un Svēto Krēslu noslēgtajam konkordātam – līgumam starp Romas pāvestu un valsti par katoļu baznīcas stāvokli līgumslēdzējas valsts teritorijā –, kas tika parakstīts pirms 100 gadiem.

Īpašas pastmarkas tiks izdotas arī Latvijas Olimpiskās komitejas un Latvijas Universitātes Botāniskā dārza simtgades jubilejās.

2022.gadā jaunas pastmarkas plānots veltīt vairākām izcilām mūsu valsts personībām – gleznotājam Vilhelmam Purvītim, rakstniecei Zentai Mauriņai, māksliniecei un rakstniecei Hildai Vīkai, kā arī fizikālķīmiķim un zinātņu vēsturniekam Jānim Stradiņam. 

Pastmarka tiks veltīta arī atjaunotajam Okupācijas muzejam, un jau tradicionāli taps filatēlijas izdevums sadarbībā ar Latvijas Dabas fondu, atgādinot par retiem un aizsargājamiem augiem. 

Pašlīmējošā formātā 2022.gadā plānoti divi filatēlijas izdevumi – sērijā Mājdzīvnieki un Ziemassvētki.

Pirmās četras pastmarkas Latvijas Pasts plāno izdot 14.janvārī, un tās būs jaunās Mājdzīvnieku sērijas pastmarkas.

Latvijas Pasts 2021.gadā izdeva 27 pastmarkas un divus pastmarku blokus, to kopējai tirāžai sasniedzot vairāk nekā trīs miljonus eksemplāru. 2021.gadā izdotās pastmarkas iespējams aplūkot šeit

Pastmarka ir pasta apmaksas zīme, kas tiek izmantota sūtījumu pārsūtīšanas apmaksai, bet vienlaikus var būt vērtīgs kolekcionēšanas priekšmets. Latvijas pastmarku izdošanas plānu nosaka īpaši izveidota Pastmarku emisijas komisija.

© www.pasts.lv

Līdzīgie raksti:
Komentāru var atstāt gan kā viesis, gan kā reģistrēts lietotājs:
  • Ja vēlies ierakstīt ziņu kā viesis, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese un segvārds.
  • Ja vēlies atstāt ziņu kā reģistrēts lietotājs, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese, parole un segvārds.