Latvijas Pasts izdod jaunu pastmarku Latvijas Olimpiskās komitejas 100.jubilejā

2022-05-10 15:02:46
Birkas: sports, pastmarkas, Latvija

Lapa: Latvijas Pasta jaunumi


Latvijas Pasts 2022.gada 12.maijā izdod jaunu pastmarku un aploksni Latvijas Olimpiskās komitejas 100.jubilejā. Filatēlijas jaunumus sākotnēji varēs iegādāties lielāko pilsētu pasta nodaļās, kā arī Latvijas Pasta e-veikalā https://veikals.pasts.lv/. Pastmarkas pirmās dienas zīmogošana paredzēta 2022.gada 12.maijā Latvijas Sporta muzejā Alksnāja ielā 9, Rīgā, no plkst.9 līdz 15.

 


Jaunās pastmarkas nominālvērtība ir 1,20 eiro, un tā atbilst vēstuļu korespondences apmaksai līdz 20 gramu Latvijas teritorijā, savukārt pastmarkas tirāža sasniedz 50 000 eksemplāru. Līdz ar pastmarku tiks izdota arī speciāla aploksne 800 eksemplāru tirāžā. Filatēlijas izdevumu dizaina autors ir mākslinieks Ģirts Grīva.

Filatēlijas izdevumu vizuālais noformējums veidots svinīgās noskaņās – uz pastmarkas un aploksnes mākslinieciski attēloti nozīmīgākie sporta veidi, kurus Olimpiskajās spēlēs pārstāv Latvija, kā arī uz tām redzams komitejas oficiālais logo. 

Šogad aprit simt gadu, kopš dibināta Latvijas Olimpiskā komiteja, kura ir atpazīstamākā sporta organizācijā Latvijā un kuras galvenais uzdevums ir pārraudzīt Latvijas sportistu pārstāvniecību Olimpiskajās spēlēs – gan sportistu gatavošanos, gan Latvijas komandas deleģēšanu. Komitejas sastāvā ir 39 olimpisko sporta veidu federāciju pārstāvji un ievēlēti individuālie locekļi. Tās galvenā pārvaldes institūcija ir Ģenerālā asambleja.

© www.pasts.lv
Komentāru var atstāt gan kā viesis, gan kā reģistrēts lietotājs:
  • Ja vēlies ierakstīt ziņu kā viesis, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese un segvārds.
  • Ja vēlies atstāt ziņu kā reģistrēts lietotājs, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese, parole un segvārds.