Latvijas Pasts izdod pastmarku latviešu izcilākās esejistes Zentas Mauriņas 125.jubilejā

2022-10-26 11:36:58
Birkas: filosofi, esejisti, rakstnieki

Lapa: Latvijas Pasta jaunumi


Latvijas Pasts 2022.gada 28.oktobrī izdod pastmarku un aploksni, 125.jubilejā godinot Zentu Mauriņu (1897–1978), latviešu izcilo esejisti, filosofi, rakstnieci, un tulkotāju. Jauno pastmarku sākotnēji varēs iegādāties lielāko pilsētu pasta nodaļās, kā arī Latvijas Pasta e-veikalā https://veikals.pasts.lv/. Pastmarkas pirmās dienas zīmogošana paredzēta 28.oktobrī pasta centrā Sakta Brīvības bulvārī 32, Rīgā, no plkst.9 līdz 18. 

 


Jaunā pastmarka izdota 25 000 eksemplāru tirāžā, savukārt aploksne – 800 eksemplāros. Pastmarkas nominālvērtība ir 1,20 eiro, kas atbilst vēstuļu korespondences apmaksai svara kategorijā līdz 20 gramu Latvijas teritorijā. 

Filatēlijas izdevumu dizaina autore ir māksliniece autore Lilija Dinere, kas pastmarkas un aploksnes vizuālajā noformējumā izmantojusi Latvijas Universitātes Akadēmiskās bibliotēkas Misiņa bibliotēkas un Rakstniecības un mūzikas muzeja materiālus, kā arī L.Dineres gleznas Sapnis (1997) reprodukciju.

Z.Mauriņa bija izcila rakstniece, tulkotāja, latviešu literāri filosofiskās esejas žanra iedibinātāja un pilnveidotāja, kā arī Latvijas, Vācijas, Šveices, Itālijas klausītājus fascinējoša lektore. Viņas mūžs ir kļuvis par spožu apliecinājumu cilvēka gribas un gara varenumam, radošā spēka triumfam. Rakstniece pati vienmēr akcentējusi savas latviskās saknes, kaut nereti viņas darbu vēstījuma stils ar izteiktu subjektivitāti, neslēptu pretenciozitāti un kategorismu ļāvis piepulcēt Mauriņu arī garīgo tālumnieku lokam, reizē vairojot gan viņas kaislo pielūdzēju, gan ne mazāk kaislo noliedzēju skaitu.

© www.pasts.lv
Komentāru var atstāt gan kā viesis, gan kā reģistrēts lietotājs:
  • Ja vēlies ierakstīt ziņu kā viesis, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese un segvārds.
  • Ja vēlies atstāt ziņu kā reģistrēts lietotājs, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese, parole un segvārds.