Lietuvā saziedotajam "Bayraktar" dronam par godu izdod pastmarku

2022-06-02 18:11:41
Birkas: Ukraina, karš, Lietuva

Lapa: Sākums


Lietuvas pasts kopā ar "Laisvės TV" izdos pastmarku, kas veltīta Ukrainai dāvinātajai bezpilota lidmašīnai Bayraktar. Pastmarka iemūžinās neparastu pilsonisko iniciatīvu, kuras laikā Laisvės TV ar Lietuvas iedzīvotāju palīdzību tikai 3,5 dienās savāca 5 miljonus eiro bezpilota lidaparātam, kas paredzēts Ukrainai.

 


Šis ārkārtas notikums ir par sabiedrības koncentrēšanos un vienotību, tāpēc vēlamies to saglabāt pastmarkas formā. Pastmarkas ir veids, kā Lietuvas pasts var iemūžināt un izplatīt svarīgus vēstījumus, vērtības un idejas. Šī Lietuvas tautas rīcība, iespējams, ir pirmā reize vēsturē, kad vienas valsts pilsoņi, lai palīdzētu citai valstij, sniedz tai tik nepieciešamo palīdzību,

stāsta Lietuvas pasta ģenerāldirektore Asta Sungailienė. Laisvės TV sociālajos tīklos izplatītā iespējamās pastmarkas vizualizācija pievērsa Lietuvos pašto uzmanību un tika nolemts ideju īstenot. Pastmarkas dizainu veidojusi digitālā mārketinga aģentūras "What about" komanda. Kā stāsta idejas autore - dizainere Ieva Taškūnaitė un radītājs Rokas Povilius -, ideja aizsākusies ar nostalģiskām pastmarkām, kurās attēlots Lietuvas nacionālais putns - stārķis. Radītājiem izrādījās, ka Bayraktaras, kas vienoja Lietuvas iedzīvotājus, ir kā jauns nacionālais debesu simbols. Tāpēc tika nolemts šo saikni attēlot caur daudziem pazīstamu, tuvu un unikālas sajūtas raisošu formu - pastmarku.

Šo, dažu dienu laikā, civilie iedzīvotāji ne tikai paveica ļoti nozīmīgu darbu un "ieķēra" ieroci, kas ir ļoti nozīmīgs Ukrainai, bet arī dāvāja viens otram nozīmīgu dāvanu - vienotību un lepnumu par savu valsti. No niknajiem sociālajiem medijiem līdz Bloomberg un jaunumiem no Austrālijas un Zviedrijas Lietuva ir priecīga Twitter un saņem tūkstošiem pateicību no Ukrainas. Esam gandarīti par Lietuvas pasta iniciatīvu šo vēsturisko notikumu pieminēt ar pastmarku, kas vēl ilgi atgādinās par Lietuvas "viltoto Bayraktar",

stāsta Laisvės TV direktore Gabija Milašiūtė. Plānots, ka šim īpašajam notikumam veltītā pastmarka nākamnedēļ būs pieejama visās lielāko pilsētu pasta nodaļās un Lietuvas pasta e-veikalā. Pērkot pastmarku, pircējs pusi no summas piešķirs organizācijai „Mėlyna ir geltona“ („Zils/Dzeltens“)..

© www.post.lt
Komentāru var atstāt gan kā viesis, gan kā reģistrēts lietotājs:
  • Ja vēlies ierakstīt ziņu kā viesis, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese un segvārds.
  • Ja vēlies atstāt ziņu kā reģistrēts lietotājs, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese, parole un segvārds.