Latvijas Pasts izdod pastmarku Latvijas Universitātes Botāniskā dārza 100.jubilejā

2022-05-30 13:23:13
Birkas: jubileja, dārzs, botānika

Lapa: Latvijas Pasta jaunumi


Latvijas Pasts 2022.gada 2.jūnijā izdod jaunu pastmarku un aploksni par godu Latvijas Universitātes Botāniskā dārza 100.jubilejai. Jaunās pastmarkas un aploksnes dizainu veidojis mākslinieks Aleksejs Naumovs. Filatēlijas izdevumus sākotnēji varēs iegādāties lielāko pilsētu pasta nodaļās, kā arī Latvijas Pasta e-veikalā https://veikals.pasts.lv/. Pastmarkas pirmās dienas zīmogošana paredzēta 2022.gada 2.jūnijā Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā Kandavas ielā 2, Rīgā, no plkst.10 līdz 16.

 


Jaunās pastmarkas nominālvērtība ir 1,20 eiro, un tā atbilst vēstuļu korespondences apmaksai līdz 20 gramu Latvijas teritorijā, savukārt pastmarkas tirāža sasniedz 100 000 eksemplāru. Līdz ar pastmarku tiks izdota arī speciāla aploksne 800 eksemplāru tirāžā. 

Pastmarkas un aploksnes dizaina autors ir mākslinieks A.Naumovs, Latvijas Mākslas akadēmijas profesors un bijušais rektors.

Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs dibināts 1922.gada pavasarī un atrodas Rīgā, Kandavas ielā 2. Dārza 15 hektāros var iepazīt Latvijas un pasaules augus – vairāk nekā 6000 dažādības, tajā skaitā Latvijā un pasaulē retas sugas. Dzīvo augu kolekcijas izmanto ne tikai zinātniskiem un izglītojošiem nolūkiem, bet tās var apskatīt jebkurš interesents.

© www.pasts.lv
Komentāru var atstāt gan kā viesis, gan kā reģistrēts lietotājs:
  • Ja vēlies ierakstīt ziņu kā viesis, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese un segvārds.
  • Ja vēlies atstāt ziņu kā reģistrēts lietotājs, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese, parole un segvārds.