Jaunākās pastmarkas sērijā "Mājdzīvnieki"

2013-07-23 11:57:30
Birkas: pastmarkas, mājdzīvnieki

Lapa: Latvijas Pasta jaunumi


Latvijas Pasts izdod divas jaunas pastmarkas sērijā Mājdzīvnieki, un tajās attēlots populārākais mājdzīvnieks Latvijā - kaķis. Pastmarku pirmās dienas zīmogošana notiks šā gada 26.jūlijā pasta centrā Sakta, Brīvības bulvārī 32, Rīgā, no plkst.7:30 līdz 19.

Jaunajās pastmarkās un pirmās dienas aploksnē attēloti dažādu šķirņu un krāsu kaķi un kaķēni. Sērijā izdotas divas pastmarkas ar nominālvērtību 0,35 Ls un 0,50 euro, kas atbilst vienkāršas vēstules nosūtīšanas izmaksām Latvijas teritorijā, un nominālvērtību - 0,98 Ls un 1,39 euro, kas atbilst ierakstītas vēstules nosūtīšanai Latvijas teritorijā. Katras pastmarkas tirāža ir 50 000 eksemplāru. Pastmarku dizaina autore ir vairāk nekā 20 bērnu grāmatu ilustratore māksliniece Agita Paegle.

 


Kaķis (Felis silvestris catus), arī zināms kā mājas kaķis, ir mazs, plēsīgs kaķu dzimtas zīdītājs, kurš ir pieradināts vairāk nekā pirms 9500 gadiem. Kaķis visā pasaulē ir viens no populārākajiem mājdzīvniekiem; Latvijā 2011.gadā veiktās aptaujas dati liecina, ka 71% iedzīvotāju par savu mājas mīluli ir izvēlējušies kaķi, un tikai 47% - suni.

Sērija Mājdzīvnieki tiek izdota kopš 2011.gada, kad pastmarkā tika attēlots trusis.

© pasts.lv
Komentāru var atstāt gan kā viesis, gan kā reģistrēts lietotājs:
  • Ja vēlies ierakstīt ziņu kā viesis, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese un segvārds.
  • Ja vēlies atstāt ziņu kā reģistrēts lietotājs, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese, parole un segvārds.