Latvijas Pasts papildina vēsturisko pastmarku sēriju Latvijas nacionālie parki

2023-07-14 08:36:10
Birkas: parki, Latgale, pastmarkas

Lapa: Latvijas Pasta jaunumi


Atjaunojot vēsturisko pastmarku sēriju Latvijas nacionālie parki, Latvijas Pasts velta īpašu pastmarku jaunākajam nacionālajam parkam Latvijā – Rāznas Nacionālais parks. Tās dizainu miniatūras gleznas formā veidojis mākslinieks Aleksejs Naumovs. Pastmarkas pirmās dienas zīmogošana paredzēta 2023.gada 14.jūlijā Lūznavas muižā, Pils ielā 8, Lūznavā, no plkst.10 līdz 16. Savukārt plkst.13 plānota svinīga pastmarkas prezentācija ar Latvijas Pasta un Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāvju līdzdalību.

 


Jaunās pastmarkas nominālvērtība ir 1,65 eiro, un tā paredzēta sūtījumu apmaksai svara kategorijā līdz 20 gramu Latvijas teritorijā, savukārt pastmarkas tirāža sasniedz 50 000 eksemplāru. Līdz ar pastmarku tiks izdota arī speciāla aploksne 500 eksemplāru tirāžā.

Uz jaunākās Latvijas nacionālo parku sērijas pastmarkas mākslinieciski attēlots gleznainais Rāznas ezers, kas tiek dēvēts ne vien par Rāznas Nacionālā parka, bet arī visas Latgales sirdi. Pastmarkas un aploksnes dizaina autors ir mākslinieks A.Naumovs, Latvijas Mākslas akadēmijas profesors un bijušais rektors.

Rāznas Nacionālais dabas parks ir viena no Latvijas jaunākajām un lielākajām īpaši aizsargājamām teritorijām. Tas iekļauts Eiropas Savienības īpaši aizsargājamo dabas teritoriju tīklā – Natura 2000, kā arī starptautiski putniem nozīmīgo vietu sarakstā. Rāznas Nacionālais parks jau vairāk nekā 15 gadus sargā Latgalei raksturīgo kultūrainavisko vidi un dabas vērtības.

Latvijas Pasta valdes priekšsēdētājs Mārcis Vilcāns pauž: “Mums ir liels prieks izdot jaunu piemiņas pastmarku, kas izceļ vienu no Latvijas dabas pērlēm – Rāznas Nacionālo parku. Ar šo pastmarku ceram iedvesmot un atgādināt par to, cik svarīgi kopt un sargāt Latvijas dabas vērtības un bagātību. Mēs ticam, ka šī pastmarka nesīs Rāznas Nacionālā parka vārdu plašākā mērogā, kā arī mudinās pašus izzināt un lepoties ar dabas doto mantojumu, kas raksturo mūsu valsti.”

“Latgalē ir tāda fantastiska sinerģija – daba un cilvēks. Rāznas Nacionālā parka reljefs, ko veidojusi māte Daba, ir unikāls – pauguri un ieplakas ar ezeriem, kam arvien klātesošs ir bijis arī cilvēks, kas saimniekojot veidojis ainavu. Tāpat mūsu unikālā latgaliešu valoda, mūsu kulinārais mantojums, tas viss rada vēlmi vēlreiz un vēlreiz atgriezties Rāznas Nacionālajā parkā un citur Latgalē. Cilvēki no šīs vietas aizbrauc apgaroti. Priecājamies, ka šis vēstījums par Rāznu tagad pieejams pastmarkas veidā,” saka Dabas aizsardzības pārvaldes Latgales reģionālās administrācijas direktore Anda Zeize.

Pastmarku sērija Latvijas nacionālie parki tika aizsākta 1997.gadā, līdz 1999.gadam izdodot sešas pastmarkas Latvijas īpaši aizsargājamām teritorijām – Moricsalas, Krustkalnu, Slīteres un Teiču rezervātiem, Gaujas Nacionālajam parkam un Grīņu dabas liegumam. Kolekcionāru vidū šī sērija tika uzņemta ar lielu atzinību kā Latvijas pozitīvo tēlu reklamējošs miniatūrgrafikas izdevums. 

© www.pasts.lv
Komentāru var atstāt gan kā viesis, gan kā reģistrēts lietotājs:
  • Ja vēlies ierakstīt ziņu kā viesis, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese un segvārds.
  • Ja vēlies atstāt ziņu kā reģistrēts lietotājs, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese, parole un segvārds.