Robinsona Krūzo sala

2023-09-25 18:58:46
Birkas: ceļotāji, tulkojums, grāmatas

Lapa: Sākums


Daniela Defo grāmata "Robinsons Krūzo" tiek uzskatīta par pirmo īsto angļu romānu. Tas ir arī pirmais romāns ar stāstītāju pirmajā personā. Krūzo nonāk neapdzīvotā salā, kur pēc kāda laika piedzīvo dažādus piedzīvojumus ar savu draugu 'Piektdieni'. Defo darbs tika publicēts 1719. gadā, un to iedvesmojis stāsts par kuģa avārijā cietušo skotu jūrnieku Aleksandru Selkirku, kurš tika izglābts 1709. gadā pēc četrus gadus ilgas uzturēšanās tuksnešainā salā un kura piedzīvojumus pierakstīja Viljams Damjērs, lielā mērā aizmirsta personība, kurš bija nozīmīgākais angļu jūras piedzīvojumu meklētājs 17. gadsimtā.

 

 


Dampjērs bija pirmais cilvēks, kurš trīs reizes apbrauca pasauli, pirmais anglis, kurš sasniedza un kartēja Austrālijas un Jaungvinejas daļas, un pirmais angļu visvairāk pārdotais ceļojumu rakstnieks.

Debesbraukšanas sala izgatavoja pastmarku komplektu 2015. gadā, Viljama Dampjēra (1651–1715) nāves 300. gadadienā. Viņa kuģis Roebuck avarēja un nogrima Debesbraukšanas salas tuvumā, 1701. gadā.

Robinsona Krūzo sala (sākotnēji Más a Terra un saukta arī par Huana Fernandesa salu) ir lielākā sala Huana Fernandesa arhipelāgā. Pārējās divas salas ir Alehandro Selkirk un Santa Clara, aptuveni 674 km. pie Čīles krastiem. Čīles valdība nomainīja Más a Terra uz Isla Robinson Crusoe, lai piesaistītu tūristus.

Augšpusē Huana Fernandesa arhipelāga markās ir redzamas salas un daļa no tur sastopamās floras un faunas. Zemāk, no Čīles 1965. gadā, pastmarkā redzams Robinsons Krūzo, kurš skatās no Huana Fernandesa arhipelāga. Tiek teikts, ka uz salas atrodas milzīgs dārgums (no 1715. gada), kas gadu gaitā ir izraisījis lielas pretrunas starp dārgumu meklētājiem un Čīles varas iestādēm.

Un arī kāda pastkarte ar frankētu Robinsona Krūzo salu.

© www.freestampmagazine.com

Līdzīgie raksti:
Komentāru var atstāt gan kā viesis, gan kā reģistrēts lietotājs:
  • Ja vēlies ierakstīt ziņu kā viesis, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese un segvārds.
  • Ja vēlies atstāt ziņu kā reģistrēts lietotājs, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese, parole un segvārds.